MEČ ZA INFARKT: Orlovi prošli u polufinale golom u poslednjoj milisekundi meča! (VIDEO)

0

Srbija je u polufinalu Evropskog prvenstva u futsalu posle pobede nad Ukrajinom 2:1 golom u poslednjem momentu meča!

Na startu meča Srbija je odmah povela i ostatak prvog poluvremena puleni Ace Kovačevića odigrali su taktički sjajno. Imali su mnogo šansi koje ipak nisu iskoristili. Na startu drugog dela Ukrajinci su zaista bili bolji i zasluženo izjednačili, a fenomenalni Miloš Simić je odveo Srbiju dalje kada se činilo da je sve gotovo, postigao je gol u poslednjim milisekundama meča!

Ovo je za sada najveći uspeh našeg tima ikada, pošto je Srbija do sada uspevala da se domogne samo četvrtfinala.

Meč nije mogao bolje početi, već u drugom minutu posle kombinacije Kocića i Simića povela je Srbija 1:0! Igralo se jako brzo na početku, već u trećem minutu Janjić je sjajno šutirao, a u četvrtom Simić je završio sjajnu akciju našeg tima, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Aksentijević je spasio naš gol u šestom minutu, posle šuta iz daljine lopta se odbila do napdača Ukrajine, ali on na sreću nije uspeo da je iskontroliše. Kocić je u 10. minutu uspeo da se sjajno oslobodi čuvara i šutira, ali je golman Ukrajine sjano intervenisao. Ukrajinci su polako preuzumali inicijativu, pa je Aksentijević uspeoda šut Sorokina skrene u korner.

Rajčević je iz punog trka probao u 15. minutu, ali je nažalost njegov udarac išao pravo u Ovsjanikova. Naši futsaleri su napravili faul na nezgodnom mestu, ali je Aksentijević uspeo da odbrani opasan udarac Ukrajinaca. Kocić je mogao da se proslavi da je jedna njegova akcija prošla, ali je golman gostiju opet uspeo da sačuva svoj gol. Posle dva sjajana driblinga grubo je fauliran, ali iz slobodnog udarca nije bilo opasnosti.

Na startu drugog poluvremena odmah su pripretili Ukrajinci, ali je sjajni Aksentijević sačuvao našu mrežu. Izjednačili su Ukrajinci u 24. minutu. Posle auta lopta je išla na Gritsinu. Koval mu je poslao pas, a on je sa dva metra zatresao mrežu Orlova. Aksentijević je nastavio da bude heroj našeg tima, Kocić je izgubio loiptu na sredini terena i predao je Ukrajincima, ali je naš golman dva puta sjajno intervenisao. Posle šest minuta igre u drugom delu Ivanjak je odbranio sjajan udarac Miloša Simića. Sjajni ivanjak je skinuo još jedan udarac Simića, koji je oteo loptu odbrani Ukrajine i na 14 minuta do kraja ostalo je 1:1.

Orlovi su napadali, Rajčević i Janjić su promašili svoje šanse. Cela Arena je bila izuzetno razočarana, svi su mislili da je na 10 minuta do kraja dosuđen faul za naš timm ali su arbitri dosudili kontra faul. Ukrajinci su na 11 minuta pre kraja imali sjajnu akciju, ali je Aksentijević uz pomoć dvojice defanzivaca uspeo da smiri loptu. Dimitro Sorokin je potom dobio žuti karton i Ukrajinci su imali četiri faula na osam i po minuta do kraja meča.

Selektor Kovačević je uneo svežinu u tim ulaskom Živanovića. On je prošao po levoj strani u 14. minutu drugog poluvremena i pogodio mrežu, ali nažalost samo spoljnu. Naši momci su imali ogromnu inicijativu, Rajčeviću je Ivanjak skinuo praktično zicer i ostalo je nerešeno. Rakićev volej je zakačio neko iz ukrajinskog tima i lopta je završila u korneru. Sjajni Kocić je iznudio peti faul Ukrajine na 2:47 do kraja.Perićevu bombu Ivanjak je odbio, a nažalost niko od naših futsalera nije bio tu da je sprovede u mrežu.

Na kraju je viđen filmski završetak! Miloš Simić je u poslednjim momentima meča postigao gol! Srbija je imala sedam sekundi za napad i naša 11-ica je uspela da zatrese mrežu i odvede nas dalje!